Kontaktujte nás: +420776000760 | dlabola.miroslav@post.cz

Tipy na rodinné výlety v blízkém okolí

Výlety za zábavou

Adrenalin park Jedlová

Na samém vrcholu Jedlové hory (774 m.n.m.) u kamenné rozhledny s výhledem do dalekého okolí můžete navštívit lanový park s 12 překážkymi ve výšce 5 - 7 metrů nad zemí. Součástí lanového parku je také půjčovna koloběžek, na kterých se sjíždí po několika značených trasách (lesních cestách) ke spodní stanici vleku, kde najdete další adrenalinovou specialitu - obří houpačku - zhoupnutí pro 2 osoby s volným pádem ze 14 metrů. Zde jsou připraveny také terénní sjezdové káry, dětské lanové centrum a v letních měsících i skákací hrad. Více informací na Adrenalin park Jedlová

  Sjezdové káry  Lanový park  

Sportovní areál Jiřetín

Pokud máte raději týmové sporty, navštivte obecní sportovní areál, kde si můžete pronajmout například fotbalové hřiště, tenisové kurty, beach volejbalové hřiště, minigolf a další. Více informací na Obec Jiřetín.

Ski areál Jedlová

Areál nabízí lyžařům 3 km sjezdovek všech obtížností, modrá 900 m dlouhá sjezdovka je navíc osvětlená pro VEČERNÍ LYŽOVÁNÍ. Pro ty, kterým nestačí pouze sjíždět kopce, je zde již druhým rokem vybudovaný SNOWPARK. Děti mohou navštívit LYŽAŘSKOU ŠKOLIČKU, jezdit na dětském vleku nebo si i s rodiči zapůjčit vybavení v PŮJČOVNĚ LYŽÍ. 

Bohužel areál zatím nemá umělé zasněžování, je tak odkázán pouze na přírodní sníh. Více informací na Ski areál Jedlová

Občerstvení zima                    

Ski areál Horní Podluží

Areál je vhodný zejména pro rodiny s dětmi.  K dispozici jsou zde tři sjezdové tratě, každá v délce cca 650 m, lyžařská škola, půjčovna lyží a snowboardů a ski servis. Na své si přijdou i milovníci snowboardingu, pro které jsou připraveny překážky a skoky od těch jednoduchých až po ty nejnáročnější. Pro klientelu z řad dětí a začátečníků je připraven dětský areál. Více informací na Ski areál Horní Podluží

Ski areál Horní Podluží                

 

Půjčovna elektrokol

Máte chuť na kolo a nevzali jste si své? Vyzkoušejte e-kolo v Krásné Lípě (cca 10 km). Více informací na Cottage

Vlčí ranč Janská

Vyjížďky na koních s vodičem nebo s doprovodem. Rodinná jezdecká stáj Vlčí ranč Jánská se nachází v malebné obci Jánská, která leží mezi Českou a Srbskou Kamenicí na samém okraji proslulého Národního parku České Švýcarsko (cca 40 km). Více informací na Ranč Janská

iQLANDIA Liberec

Moderní science centrum s planetáriem a stovkami originálních interaktivních exponátů. Svět vědy a techniky, který tě uhrane a nepustí. Svět fascinujících experimentů a chytré zábavy v Liberci (cca 60 km).

Potkáš tu prvního  humanoidního robota v ČR, zažiješ nefalšovaný kosmonautický výcvik, prožiješ ohnivou bouři i tanec blesků, zjistíš, jak funguje lidské tělo i svět kolem nás - zkrátka tu najdeš odpověď na všechny tvoje otázky. Přestaň řešit, co nevíš, a přijď se k nám pobavit. Každé PROČ má totiž u nás v iQLANDII své zábavné PROTO! Více informací na iQLANDIA

                 

Termální lázně v Bad Schandau

Současné lázeňství je prezentováno v Toskana Therme Bad Schandau (cca 50 km). Termální lázně umístěné hned za českými hranicemi jsou vyhledávané spoustou českých turistů. Rozkládají se na rozloze 1 830 m². Připraven je báječný Wellness & Beauty program a Liquid Sound® – jedná se o tekoucí zvuk, koupání při barvách, vůních, tónech a světle. V bazénu i nad bazénem s teplou slanou vodou jsou umístěny reproduktory. Hudbu budete poslouchat ve speciálním chrámu tekoucího zvuku s kupolí s 360stupňovou projekcí snových krajin z barevného světla. 

Připravena je spousta atrakcí pro děti i dospělé ve všech věkových kategoriích. Zajděte do vnitřního nebo vnějšího plaveckého bazénu, vyhřívaného bazénu s masážními tryskami. Zabavte se v divoké řece nebo v dětském bazénu se skluzavkou. Relaxujte v saunovém světě s možností finské sauny, sauny se studenou párou, sauny pro začátečníky, saunovací zahrady. Dejte si bylinkovou koupel a posléze se ochlaďte ve studené páře. 

Více informací na Toskana Therme Bad Schandau

 

Výlety za pamětihodnostmi

Stříbrný důl

Nejstarší písemná zmínka o dolování na tolštejnském panství pochází z roku 1474. Štola sv. Jana Evangelisty, pro svůj nejdochovalejší stav, byla v roce 1935 zpřístupněna pro veřejnost, v roce 1945 byl vchod do štoly zavalen trhavinou. Dnes je štola opět pro turistickou veřejnost zpřístupněna v celkové délce 320 m.

Stříbrný důl         Střibrný důl 2

Jedlová hora

Se svou nadmořskou výškou 774 m je třetím nejvyšším vrcholem Lužických hor. Vrchol hory poskytuje nádherný kruhový výhled. Za jasného počasí odtud přehlédneme celý obzor od Krušných hor až po Krkonoše.

Jedlová rozhledna

Zřícenina hradu Tolštejn

Tolštejn (670 m) je dnes zříceninou středověkého hradu z roku 1337. Jsou zde zbudované 2 vyhlídky do blízkého okolí.

Tolštejn

Křížová hora

Vrch nad obcí Jiřetín (563 m), kde v 18. století vzniklo poutní místo. Areál Křížové hory byl prohlášen za kulturní památku a patří mezi nejvýznamnější dominanty obce Jiřetín pod Jedlovou.

Křížová hora       Křížová cesta

Luž

Nejvyšší vrchol Lužických hor (793 m) se nachází asi 4 km od Jiřetína pod Jedlovou.

Luž         Luž 2

Tipy na výlety do vzdálenějších míst

Pravčická brána

Národní přírodní památka Pravčická brána je skalní brána vzniklá v kvádrových pískovcích křídového stáří. Nachází se na území Národního parku České Švýcarsko, asi 3 km severovýchodně od obce Hřensko v okrese Děčín. S rozpětím 26,5 metrů a výškou 16 metrů se jedná o největší pískovcovou skalní bránu v Evropě.

Pravčická brána           Pravčická brána

Soutěsky Hřensko

Navštivte Edmundovu a Divokou soutěsku v Hřensku, jízda na lodičkách po řece Kamenice (žijí zde i lososi) zaujme dospělé i děti.

Soutězky hřensko

Lužické hory jsou rájem také pro cyklisty, jsou protkány mnoha cyklistickými stezkami, které navazují také na cyklostezky příhraničního Saska.